top of page
Sök
  • Skribentens bildGeneralen

Ironman & Sommaravslutning (Sommarträning)!

Sommaren börjar närma sig med stormsteg, och vårterminen går mot sitt slut. Vi tränar på som vanligt enligt schemat hela Maj månad ut, och avslutar vårterminen Fredagen och Lördagen den 1&2 Juni! Ironman - Fredag den 1/6 kl 17.00

Det är nu hög tid för klubbens senaste blåbälten - Martin, Nina och Martina att göra sina respektive Ironman! 60 min sparring mot nya fräscha motståndare, utan vila och vatten. Samtliga SFG medlemmar som tränar BJJ/SW ska se det som sin plikt att delta denna dag. Alla klubbens medlemmar, barn och föräldrar som vill, är välkomna att beskåda denna extremt jobbiga klubbceremoni! Dörren in till klubben kommer att låsas innan vi börjar, så kom inte senare än kl 17.00.

Sommaravslutning - Lördag den 2/6 kl 14.00

Det kommer vara full aktivitet för alla medlemmar hela dagen på SFG. Bland annat kommer olika priser att delas ut. Vi avslutar sen med att gå till Boulognern "badplatsen" där korvgrillning och spel/lek väntar.

SFG Kids/Barn: Träning och Gradering med uppvisning (graderingen utgår ifrån tränade pass). Alla föräldrar är välkomna att delta under hela dagen! Bland annat kommer pris till de barn som tränat mest under terminen delas ut.

Klubbmästerskap i Thaiboxning: Detta kommer ske under D-regler, dvs ej knock! Kategorier och vikter kommer att ordnas utifrån hur många och vilka som anmäler sig.

Klubbmästerskap i SW: En gammal tradition som vi åter inför:

Kategorier och vikter kommer att ordnas utifrån hur många och vilka som anmäler sig.

Sista anmälningsdag: Söndag den 27 Maj!

Pris: 250 kr, (betalas i samband med anmälan, T-shirt storlek meddelas samtidigt)

Vad ingår: Dagens träningsarrangemang, mat på kvällen, T-Shirt. (Detta gäller även föräldrar eller suportvänner till klubben, om så önskas)

Sommarträning - Start 4 Juni!

Mån: Kl 19.00 - 20.00 Thaiboxning

Tis: Kl 19.00 - 20.00 SW/BJJ/MMA

Ons: Kl 19.00 - 20.00 Thaiboxning

Tor: Kl 19.00 - 20.00 SW/BJJ/MMA

Nybörjarstarten drar igång den 20:e Augusti!

334 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla
bottom of page